כיצד ניתן למנוע סתימות בצנרת?

יש לא מעט סיבות שיכולות להוביל למצב של היווצרות סתימה, לכן רגע לפני שנסביר לכם כיצד תוכלו להתמודד עם הסתימות נסביר לכם ממה הן נוצרות. אם אתם נוהגים לבשל הרבה, סתימות יכולות להגיע ממצב שבו אתם שופכים את השמן הרותח ישירות אל פתח הניקוז. מעט מאוד אנשים יודעים כי זה עלול להוביל לסתימות לא פשוטות בכלל, ולכן מומלץ להימנע מכך. בנוסף אם אתם נוהגים להשליך באופן קבוע מגבונים באסלה, גם זה יכול להוביל למצב של סתימה.

אך לשמחתכם קיימות מספר דרכים שיסייעו לכם למנוע את הסתימה הבאה. אם תפעלו על פי ההנחיות שנסקור בפניכם, תוכלו להוריד את הסיכוי לסתימה בעשרות אחוזים. 

איך תוכלו למנוע את הסתימה הבאה?


אם אתם נכנסים לשירותים במבנים ציבוריים ככל הנראה יצא לכם לראות שלטים שאומרים כי את הנייר טואלט תשליכו לפח זבל, ויש לכך סיבה כמובן. ברגע שאתם משליכים נייר טואלט בכמות גדולה לאסלה הוא עשוי להצטבר ולעשות סתימה בצנרת. מהסיב הזאת מוטב לזרוק את הנייר טואלט לפח, ובכך למנוע את הסתימה הבאה.

 

במקרה שבו אתם אוהבים לבשל, כבר אמרנו לכם כי לשפוך את השמן הרותח ישירות לכיור זה לא המעשה הנבון ביותר. במקרה שבו אתם מטגנים או משתמשים בכמויות גדולות של שמן במחבת, מוטב כי את השמן הרותח תשליכו לאסלה או שתחכו שהוא יתקרר ותשליכו בשקית לתוך הפח. 

 

אם יש לכם סתימות בפתח הניקוז של המקלחת זה ככל הנראה מגיע מהשערות שמצטברות בפתחי הניקוז. בעיקר בבית שיש בו בנות שלהן יש נשירה משמעותית, המצב הזה הוא שכיח למדיי. לכן מוטב למנוע עד כמה שאפשר את נשירת השיער ישירות לפתח הניקוז, גם הסיטואציה הזאת עשויה להגדיל את הסיכוי לסתימה.

 

הצלחת למנוע סתימה? חסכתם כסף!


אם תצליחו לחיות על פי הנהלים הללו לא מן הנמנע כי בקרוב מאוד הסתימות בבית יהיו נחלת העבר. הפעולות הללו הן באמת פעולות בסיסיות שכל אחד מבני המשפחה יכול לבצע, וברגע שזה יהפוך לשגרת חיים אתם תהיו המרוויחים הגדולים מכל הסיפור הזה. אנו יכולים להגיד לכם בצורה חד משמעית כי אם תצליחו למנוע את הסתימה הבאה אתם גם תחסכו לא מעט כסף. שזה אולי האלמנט המרכזי שאמור להניע אתכם לבצע את הפעולות הפשוטות הללו.

 

אומנם בתחילה אתם יכולים לחשוב כי הפעולות הללו לא באמת יכולות להסב נזק למערכת הניקוז שלכם, אך כאשר כל אחד מבני המשפחה עושה את הפעולות הללו באופן תדיר – הסיכוי לסתימה יהיה ממש ממשי. עשו לעצמכם טובה ותנחו את שאר בני המשפחה לפעול בדיוק כמוכם, אין שום סתימה שתצטרכו להזעיק בכל פעם מחדש אינסטלטור. חבל על הזמן שלכם וחבל שתהרסו את מערכת הניקוז שלכם באופן תדיר.

המאמר נכתב ע"י אלעד פלג – המספק עבודות אינסטלציה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם