נשמח להיות בקשר

תריס לממ"ד: כל מה שצריך לדעת על תריס לחלון ממ"ד

כפי שאנחנו יודעים, חדר ממד הוא חובה כיום בכל בית פרטי או בניין בשל האיום הבטחוני הקבוע שאנחנו נאלצים להתמודד אתו כאן בארץ. בפועל, באזורים בטוחים יחסית ולא בזמן מלחמה, הממד משמש גם כחדר נוסף כמו למשל חדר שינה, משרד או קליניקה. חלונות האלומיניום בממד (קיימת גם חובה להתקין חלון מתכת) הם מסיבים וחזקים יותר מהחלון הממוצע בבית על מנת שיעמדו בתקינה של פיקוד העורף. גם מנגנון הפתיחה שלהם שונה על מנת שיוכלו להיפתח בצורה אנכית (מלמעלה) ולא רק אופקית.

אי כמובן חובה להתקין על חלון הממד תריסים מכיוון שהתריס לא משרת שום פונקציה ביטחונית, אבל רובינו נרצה להוסיף אותם מסיבות שונות כמו למשל מניעת חדירת אור וכמובן פרטיות.

התריס הנפוץ לחלון ממד הוא תריס הנפתח בשלבים עם כנף אחת או שתיים. ישנם גם תריסי גלילה ורשתות נגד יתושים שאפשר לשלב מהצד הפנימי של החלון, אך במקרים האלו חשוב שהם יהיו מחוברים למשקוף, שאחרת הם עלולים לחסום את הגישה לחלון במידה והמנגון שלהם יתקלקל.

מלבד תריס לחלון ממד שמתיישב על החלון הרגיל, יש לשים לב שאם אתם רוצים להתקין מזגן בתוך הממד או לחבר אותו למערכת מיזוג מרכזית, עליכם להשתמש בתריס מיוחד שנקרא לפעמיים גם "גריל" בשל הפסים שמרכיבים אותו. זהו תריס עגול שעומד בתקנים של פיקוד העורף. אגב, את המזגן מאוד לא כדאי להפעיל על חום בזמן הישיבה בחדר בזמן מלחמה, אפילו בחורף. הצפיפות של האנשים בתוך הממד יוצרת חום שבסופו של דבר מקצר את הזמן בו ניתן לשהות בו.

כפי שאתם יכולים לשער, התקנת תריס לחלון ממד צריכה להיעשות באופן מקצועי על מנת שלא לפגוע במנגנון של חלון הממד ולשמור על העמידות שלו. לשם כך אתם זקוקים לשירותיה של חברה מקצועית כגון ממדון שתוכל לבצע עבודה איכותית ומהירה על מנת שההתקנה לא תתעכב (בכל זאת מדובר בעניין ביטחוני שלא כדאי לזלזל בו).

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

פתרונות ממד

מומחים

החלפת חלונות ממד, דלת עץ לממד, דלת לממד, דלת מתכת לממד

השאירו פרטים עכשיו לקבלת