מה חשוב לדעת לפני שמתקינים תריס בחלון של ממ"ד?

מאז מלחמת המפרץ החוק קובע שכל בניה חדשה או תוספת בניה צריכה לכלול ממ"ד. יותר מכך הוא מפרט כיצד הממ"ד צריך להיראות ומה לכלול, עד לרמת הפרט הקטן ביותר, לרבות החלונות בממ"ד והתריסים שלהם. זה אולי לא נראה חשוב, אולם החלון של הממ"ד הוא הקשר לעולם שבחוץ ולכן חשוב מאוד לוודא שמעבר לשימוש היומיומי והשגרתי בחלון, הוא גם יהיה עמיד כמה שיותר בפני הדף ורסיסים ושלא יוכלו לחדור לתוכו גזים.

שפע של אפשרויות בחירה

אם בעבר חלון הממ"ד היה מאוד מסיבי, גדול וכבד כיום אפשר בהחלט למצוא דגמים שונים של חלונות, בעיצובים מגוונים, אסתטיים ופונקציונליים כאחד. מעבר להגנה בפני הדף ורסיסים, חלונות הממ"ד מציעים גם בידוד תרמי ואקוסטי, ניתן לבחור ממידות שונות (בהתאם לתקן כמובן) ואפילו אפשר לבחור לחלון גוונים בהתאם לטעם או להעדפה. לחלונות הממ"ד אפשר גם להוסיף רשתות כדי למנוע חדירה של מעופפים טורדניים וגם תריסים. אולם גם כאשר מדובר בתריסי הממ"ד חשוב להבין שצריך לעמוד בחוקים ותקנים.

מה צריך לדעת לפני שמתקינים תריסים בחלון ממ"ד?

קודם כל יש להבין שזה לא חובה להתקין תריסים בממ"ד, זהו עניין של העדפה אישית, כי באופן כללי התריס אינו משרת שום פונקציה ביטחונית. יחד עם זאת תריסים בהחלט חשובים כי הם עוזרים לכם לשמור על הפרטיות ולהחשיך את החדר בעת הצורך. התריסים הנפוצים ביותר לשימוש בממ"דים אלו תריסי שלבים "רגילים" ולהם כנף אחת או שתיים. מעבר לתריסים רגילים אפשר לבחור גם בתריסי גלילה חשמליים.

קחו בחשבון שהחלון עצמו אמור גם לתפקד כפתח מילוט של החדר לכן תריסים רגילים הם הכי מומלצים. תריסים עם מנגנון חשמלי עלולים להיתקע במידה והמנגנון שלהם מקולקל ולכן לא כדאי לקחת סיכונים. מאותה סיבה על חלונות הממ"ד גם לא מתקינים סורגים. אולם אם בכל זאת תרצו מנגנון חשמלי מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית לגבי הסוג המתאים.

דבר נוסף שחשוב לשים לב הוא שהתריסים שמתקינים אינם מפריעים לסגירה הרמטית של חלונות הממ"ד.

התקנה מקצועית של תריסים היא תנאי חשוב

היות וישנם תקנים וחוקים שצריך לעמוד בהם, חשוב שהתקנת התריסים תתבצע בצורה כמה שיותר מקצועית על ידי חברה בעלת מוניטין וניסיון בהתקנת תריסים בממ"דים. התקנה מקצועית חשובה כאשר רוצים לשמור על חלון הממ"ד כמה שיותר תקני ועמיד, ככל שאנשי המקצוע שמגיעים אליכם יהיו יותר מנוסים כך תוכלו להיות שקטים ובטוחים שגם חלון הממ"ד וגם התריסים יעמדו בכל התקנים הנדרשים, ימלאו את הפונקציות שלהם ויציעו לכם מקסימום בטיחות. יש לציין כי אם יש איזו בעיה בחלון או בתריסים חשוב שלא לדחות ולהזמין חברה מקצועית לתיקון כי אי אפשר לדעת מתי נתמודד עם מצב חירום. כל בעיה קטנה בחלון יכולה להפוך את חדר הממ"ד לפחות מוגן ובטיחותי, בין אם מדובר בחלון עצמו ובין אם בתריסים.

*** נכתב בשיתוף אמיר תריסים – מומחים בתיקון ובהתקנת תריסים מכל הסוגים

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם